İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Yeşilhisarda Kaybolan Şahıs Bulundu. 19 Şubat 2018
foto
İlimiz Yeşilhisar İlçesi Musahacılı Mahallesinde 17.02.2018 günü akli dengesi yerinde olmayan Ayşe VARLI (51) isimli şahsın kaybolduğu bilgisi üzerine Arama Kurtarma Ekibimiz ve Arama Kurtarma Köpeğimiz olay yerine sevk edilmiştir. Yeşilhisar İlçe Jandarma ekipleri ile birlikte yapılan arama çalışmaları neticesinde kayıp şahıs mezarlık mevkiinde sağ olarak bulunmuş, sağlık ekipleri tarafından yapılan muayenede genel sağlık durumunun iyi olduğu belirlenerek yakınlarına teslim edilmiştir.
[Devamı]
Kaybolan Şahsın Cansız Bedeni Bulundu. 19 Şubat 2018
foto
İlimiz Felahiye İlçesi, Karaşeyh Mahallesinde kendisinden 20 gündür haber alınamayan Köksal PALA (62) isimli şahsın cansız bedeni, Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekipleri ve Jandarma Arama Kurtarma Ekipleri tarafından yapılan arama çalışmaları neticesinde Karaşeyh Mahallesi kırsalında ormanlık alanda bulunarak 112 ambulans ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
OKUL EĞİTİMLERİMİZ KALDIĞI YERDEN TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR 19 Şubat 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir. Afete Hazır Okul Eğitiminde ilkögretim, ortaöğretim ve liselerde İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmekte olup; 05 Şubat - 16 Şubat 2018 tarihleri arasında İlimiz Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı;
[Devamı]
Erciyeste Çığ Tatbikatı 06 Şubat 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Arama ve Kurtarma Hizmet Grubu 2018 yılı hazırlık, kapasite tespiti ve müdahale planlamasına yönelik olarak destek çözüm ortağı kurum ve kuruluşların katılımı ile Erciyes Dağında "Çığda Arama ve Kurtarma" konulu tatbikat icra edilmiştir.
[Devamı]
HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMIMIZ SONA ERDİ 06 Şubat 2018
foto
2018 yılı eğitim çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüz personelinin bilgi ve becerilerinin daima canlı ve kullanıma hazır tutabilmesini amaç edinerek başladığımız, Eğitim Şube Müdürlüğümüzün organize ettiği hizmet içi eğitim programını tamamladık.
[Devamı]
Suriyeli Misafirler Ocak Ayı Aylık Koordinasyon Toplantısı Yapıldı. 05 Şubat 2018
foto
Suriyeli Misafirlerin mevcut durumları ve yapılan yardım faaliyetlerinin değerlendirildiği Ocak Ayı Koordinasyon toplantısı 29.01.1018 tarihinde Vali Yardımcısı Ali USLANMAZ başkanlığında yapılmış olup; kurumların işbirliği içerisindeki çalışmalarının koordinesi ve yürütülen bu çalışmalarda meydana gelebilecek aksama ve eksikliklerin giderilmesine yönelik yapılan çalışmalar ele alınmıştır.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİNE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİMİNE BAŞLADIK 29 Ocak 2018
foto
2018 yılı eğitim çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüz personelinin bilgi ve becerilerinin daima canlı ve kullanıma hazır tutabilmesini amaç edinerek başladığımız, Eğitim Şube Müdürlüğümüzün organize ettiği hizmet içi eğitim programının ilk haftasını tamamladık.
[Devamı]
Erciyes'te Olumsuz Hava Koşulları Ulaşıma Engel Oldu 23 Ocak 2018
foto
İl Merkezimiz ile Develi İlçesini Erciyes Dağı üzerinden birbirine bağlayan karayolu ulaşımı yoğun tipi nedeniyle aksadı. Erciyes Kayak Merkezi tesisleri ve Hacılar yol ayrımı civarında öğle saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 80'e yakın araç mahsur kaldı.
[Devamı]
Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası ve 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes'te Yapıldı 15 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüz Arama kurtarma ekiplerinin önleyici tedbir açısından görev aldığı Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası ve 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes'te yapıldı. Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı'da düzenlenen Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonasında, büyükler, gençler ve yıldızlar kategorisinde 30 sporcu yarıştı.
[Devamı]
Sarıkamış Şehitleri Erciyes'te Anıldı. 08 Ocak 2018
foto
Sarıkamış Harekâtı'nın 103. yılında, Allahuekber Dağları'nda kara kışa yenik düşen 90 bin vatan evladı Erciyes'te anıldı. Vali Süleyman Kamçı, milletvekilleri ve beraberindeki protokol üyeleri ile binlerce Kayserili, 'Sarıkamış Ruhu'nda buluştu.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213