İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

İzcilik İl Temcsilciliği Ekibi ile Uygulamalı Eğitim ve Tatbikat Yaptık 20 Eylül 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitim faaliyetlerimize tüm hızı ile devam ediyoruz. 15.09.2018 cumartesi ve 16.09.2018 pazar günleri saat 09:00 ile 17:00 arasında Kayseri İzcilik İl Temsilciğinin eğitici ve eğitmenlerinin katılımı ile Erciyes dağında gerçekleştirmiş oluduğumuz uygulamalı eğitimimizde
[Devamı]
İzcilik İl Temsilciliğinde Gençler ile Buluştuk 11 Eylül 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz eğitim faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik. 09.09.2018 pazar günü saat 09:00 ile 17:00 arasında Kayseri İzcilik İl Temsilciğinin hizmet binasında, Arama Kurtarma Teknisyeni personellerimizin koordinasyonunda İzcilik İl Temsilciğinden 24 kişinin katılımı gerçekleştirilen Hafif Arama Kurtarma Eğitiminde;
[Devamı]
ALADAĞLARDA FİLM GİBİ KURTARMA OPERASYONU 03 Eylül 2018
foto
İlimiz Yahyalı İlçesi Ulupınar Mahallesi yakınlarında Hacer Boğazı Mevkiinde paraşütle serbest atlayış yapan M.S. (25) kontrolünü kaybederek dağlık alana düştüğü bölgede hayvan otlatan çobanlar tarafından görülmüştür. Olayın bölgeden sorumlu jandarma karakoluna bildirilmesi ile birlikte Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekipleri, Umke, Akut Kayseri Ekibi ve Jandarma Ekipleri M.S.'nin düştüğü tahmin edilen alanda arama kurtarma çalışmaları yapmak üzere yola çıkmıştır.
[Devamı]
17 AĞUSTOSU ANDIK 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 MARMARA Depremi Anma Faaliyetleri Kapsamında tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 17 Ağustos 2018 03:02'de tamamlanmak üzere hazırlamış olduğumuz eğitim faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. İlimiz Talas İlçesinde faaliyetlerini sürdüren Kaymek Talas Gençlik Merkezinde bulunan öğrenci ve idarecilerine yönelik hazırlamış olduğumuz:
[Devamı]
KAYSERİ-ANKARA KARA YOLLUN DA KAZA 16 Ağustos 2018
foto
Kayseri Ankara Karayolundan Ankara istikametine gitmekte olan kamyon görgü tanıklarının ifadesine göre Kuzey Çevre Yolu girişine yakın noktada sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kamyonun şarampolün dip noktasında yer alan sulama kanalına kadar yuvarlandığı ve sürücüsünün çıkartılamadığı bilgisi üzerine olay yerine hareket eden nöbetçi Arama ve Kurtarma Ekimiz ile birlikte Jandarma, İtfaiye ve Umke Ekbinin yoğun çalışmaları neticesinde kamyon sürücüsü F.T. (45) cansız bedenine ulaşılarak İl Sağlık Müdürlüğü 112 ambulans ekibine teslim edildi.
[Devamı]
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINA TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 16 Ağustos 2018
foto
Ak parti İl Başkanlığının talebi üzerine 11 Ağustos Cumartesi günü Nöbetçi Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından, gençlik kollarında görevli gençlere İl Başkanlığı Binası toplantı salonunda "Temel Afet Bilinci ,İlk 72 Saat" konulu eğitim verildi.
[Devamı]
XC TÜRKİYE ALİ DAĞI YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞMASI TAMAMLANDI 15 Ağustos 2018
foto
İlimiz Talas İlçesi sınırları içerisinde yer alan 2000 rakımlı Ali Dağı mevkiinde 6-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ve İran, Rusya, Güney Afrika ve Ülkemizden 93 sporcunun katıldığı etkinlikler sona erdi. İlk gün antrenman uçuşları ile başlayan etkinlikler süresince Müdürlüğümüzden tedbir amaçlı görev alan Arama ve Kurtarma ekiplerimizin de yakından takip ettiği yarışmalarda 07.08.2018 ve 11.08.2018 tarihlerinde farklı nedenlerle paraşütlerinin kontrolünü kaybederek düşen ve hafif yaralanan sporculara müdahale edildi.
[Devamı]
2018 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programımızı Tamamladık. 13 Ağustos 2018
foto
2018 yılı Eğitim Programı Kapsamında İl Müdürlüğümüz personeline yönelik hazırlanmış olan, İkinci Altı Aylık Hizmet İçi Eğitimi 06-10.08.2018 tarihleri arasında Eğitim Şube Müdürlüğümüzün organizasyonu ile İl Müdürlüğümüzün Eğitim Salonunda gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Kimyasal gaz zannedilen koku sarımsak çıkınca vatandaşlar rahat bir nefes aldı. 10 Ağustos 2018
foto
Kaynağı bilinmeyen koku nedeniyle ihbar üzerine harekete geçen AFAD ekiplerimiz, kokunun bir kamyonetin içerisinde bulunan sarımsaklardan geldiğini tespit edince vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Gevher Nesibe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, çevrede ağır bir koku olduğunu hisseden vatandaşlar doğalgaz veya kimyasal bir sızıntı olabileceğinden endişe ederek AFAD ekiplerimize haber verdi. Kısa süre içerisinde kokunun hissedildiği bölgeye gelen ekiplerimiz, çevrede ölçüm yaparak doğalgaz veya kimyasal sızıntı olup olmadığının tespitini yaptı. Binaların ve binaların bodrumlarının didik didik taranması sonucu kokunun bir kamyonetten yayıldığı, bir vatandaşın bu kamyonetin kasasında Kurban Bayramı nedeniyle soyulmuş sarımsak getirdiğini tespit etti. Vatandaşlar rahat bir nefes aldı....
[Devamı]
Gençlerin Safari Macerası Faciayla Son Buldu 03 Ağustos 2018
foto
Kayseri'de safari yapmak için dağa çıkan 3 gençten biri baraj göledine girerek boğuldu. Kayseri'de safari yapmak için dağa çıkan 3 gençten biri baraj göledine girerek boğuldu. AFAD ekibimiz, Erciyes Jandarma (JAK) ve AKUT'un çalışmaları sonucu gencin cesedi göletten çıkarıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718