İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

3. ULUSLARARASI ERCİYES ULTRA SKY TRAİL TAMAMLANDI 09 Temmuz 2018
foto
İlimizde Erciyes Dağı Kayak Merkezinde gerçekleştirilen ve Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekiplerininde olası acil durumlara karşı tedbir amaçlı görev yaptığı 3.Uluslararası Erciyes Ultra Sky Taril Dağ Maratonu tamamlandı. 12 ülkeden yaklaşık 200 sporcunun katıldığı ve 5, 10, 25 ve 60 Km'lik 4 etaptan oluşan ve Avrupa'nın en dik dağ maratonu olma özelliği taşıyan maratonun hazırlık ve yarışma gününde yarışmacılar performanslarını sergilediler. Herhangi bir aksaklığın yaşanmadığı maratonu ilimizden ve çevre illerden gelen izleyiciler de merakla takip etti.
[Devamı]
KAZANCILAR ÇARŞISINDA GİZEMLİ KOKU 13 KİŞİYİ HASTANELİK ETTİ 09 Temmuz 2018
foto
İl merkezimizde Kazancılar Çarşısında bulunan bir giyim mağazasına kargo yolu ile gelen içerisinde giysi bulunan paketlerden birinin açılması sonucu ortama rahatsız edici bir koku yayıldığı ve yayılan kokudan mağaza çalışanları ve müşterilerinde aralarında bulunduğu 13 kişinin etkilendiği bilgisi üzerine müdürlüğümüze bağlı KBRN ve Nöbetçi Arama Kurtarma Ekibi olay yerine intikal etti.
[Devamı]
KAYSERİ AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ 64.245 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERDİ 05 Temmuz 2018
foto
Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Atsız, 2018 yılında 215 okulda 64 bin 245 öğrenciye ulaşarak AFAD ve arama ile kurtarma eğitimi verdiklerini söyledi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, ’Afete Hazır Türkiye Projesi’ kapsamında ’Afete Hazır Okul Eğitimleri’nin 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğünce eğitim faaliyetleri gerçekleştirdiklerini kaydeden İl Müdürü Atsız, Afete Hazır Okul Eğitimi Kapsamında merkez ve ilçelerinde yer alan ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde geçtiğimiz eğitim öğretim yılında olduğu gibi 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılında da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan eğitim kurumlarımızda öğrenci ve öğretmenlerle buluştuklarını söyledi. Atsız; "Biz ‘Afet’e hazır Türkiye’ projesi kapsamında eğitimlerimizi yıl bo...
[Devamı]
Seminer Döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Okullarımızda Farkındalık Eğitimi Verdik 29 Haziran 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında, Afete Hazır İşyeri Eğitimi Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı; Hikmet Madazlı Anaokulunun 13 Öğretmenine, Avukat Ahmet Ulucan ilk ve Ortaokulunun 151 Öğretmenine, Sümer Fen Lisesinin 40 Öğretmenine, Mehmet Bükem Somtaş İlk ve Ortaokulunun 35 Öğretmenine, Kocasinan Cevdat Sunay İlk ve Ortaokulunun 41 Öğretmenine olmak üzere toplam 280 Öğretmenimize '' Afet Farkındalık Eğitimi '' verilmiştir.
[Devamı]
İlimiz Bünyan İlçesi sınırları içerisinde aşırı yağışlardan dolayı zarar gören muhtelif yol, duvar ve menfezlerde yerinde incelemeler yapılmıştır. 20 Haziran 2018
foto
4123 sayılı “Tabii Afet Nedeniyle Meydana Gelen Hasar ve Tahribata İlişkin Hizmetlerin Yürütülmesine Dair Kanun” un 6. Maddesi, “Afetlerin Genel Hayata Etkinliğine İlişkin Genel Kurallar Hakkında Yönetmelik” in 5. Maddesi ve 2016/3 Sayılı “Acil Yardım Talebi ve Harcanması ile 4123 Sayılı Kanun Kapsamındaki Ödenek Talebi Esas ve Usulleri hk. Genelge” gereğince; Valilik oluru ile oluşturulan Hasar Keşif Komisyonu olarak; 12.06.2018 tarihinde Kayseri İli Bünyan İlçesi sınırları içerisinde muhtelif yollarda yerinde incelemeler yapılmıştır.
[Devamı]
İlimiz İncesu İlçesi sınırları içerisinde aşırı yağışlardan dolayı zarar gören muhtelif yol, duvar ve menfezlerde yerinde incelemeler yapılmıştır. 20 Haziran 2018
foto
4123 sayılı “Tabii Afet Nedeniyle Meydana Gelen Hasar ve Tahribata İlişkin Hizmetlerin Yürütülmesine Dair Kanun” un 6. Maddesi, “Afetlerin Genel Hayata Etkinliğine İlişkin Genel Kurallar Hakkında Yönetmelik” in 5. Maddesi ve 2016/3 Sayılı “Acil Yardım Talebi ve Harcanması ile 4123 Sayılı Kanun Kapsamındaki Ödenek Talebi Esas ve Usulleri hk. Genelge” gereğince; Valilik oluru ile oluşturulan Hasar Keşif Komisyonu olarak; 06.06.2018 tarihinde Kayseri İli İncesu Belediyesi sınırları içerisinde muhtelif yol, duvar ve menfezlerde yerinde incelemeler yapılmıştır.
[Devamı]
YAHYALIDA GÖLETE DÜŞEN GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ 19 Haziran 2018
foto
İlimiz Yahyalı İlçesi sınırları içerisinde yer alan Ağcaşar Baraj göletinde Ramazan Bayramının 3.günü İlçede mevsimlik işçi olarak bulunan ailesi ile birlikte piknik yaparken dengesini kaybederek suya düşen ve kısa sürede gözden kaybolan S.K. (15) boğularak hayatını kaybetti.
[Devamı]
2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılında da Öğrencilerimize AFAD ve AFET'leri Anlattık 13 Haziran 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüzce Eğitim faaliyetleri Gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
İç Anadolu İstişare Toplantısı Kayseri’de Yapıldı 07 Haziran 2018
foto
AFAD bünyesinde son dönemdeki faaliyetlerin ve projelerin değerlendirildiği 7 Bölge, 7 İstişare Toplantıları kapsamında AFAD Başkanlık heyeti Kayseri'ye geldi. Heyet ,Vali Süleyman Kamçı’ya ziyarette bulundu.Ziyaretin ardından Kayserinin tarihi ve kültürel mekanları gezildi.Daha sonra İç Anadolu İstişare Toplantısına geçildi.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Mayıs Ayı Son Haftası Çalışmalarımız. 05 Haziran 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516