İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Afete Hazır Okul Eğitimleri Mayıs Ayı İlk İki Haftası Çalışmalarımız. 14 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir.
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Nisan Ayı Son Haftası Çalışmalarımız. 30 Nisan 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir. Afete Hazır Okul Eğitiminde ilkögretim, ortaöğretim ve liselerde İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmekte olup; 25 - 30 Nisan 2018 tarihleri arasında İlimiz Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı;
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Nisan Ayı Üçüncü Haftası Çalışmalarımız. 20 Nisan 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir. Afete Hazır Okul Eğitiminde ilkögretim, ortaöğretim ve liselerde İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmekte olup; 16 - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında İlimiz Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı;
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Nisan Ayı İkinci Haftası Çalışmalarımız. 16 Nisan 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir. Afete Hazır Okul Eğitiminde ilkögretim, ortaöğretim ve liselerde İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmekte olup; 09 - 13 Nisan 2018 tarihleri arasında İlimiz Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı;
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimleri Nisan Ayı İlk Haftası Çalışmalarımız. 10 Nisan 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının, Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Afete Hazır Okul Eğitimleri 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde de İl Müdürlüğümüz tarafından kaldığı yerde devam etmektedir. Afete Hazır Okul Eğitiminde ilkögretim, ortaöğretim ve liselerde İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmekte olup; 02 - 06 Nisan 2018 tarihleri arasında İlimiz Melikgazi ve Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı;
[Devamı]
Yahyalı İlçesi Çubukharmanı Mahallesinde Afetzede Tespit Çalışmaları 05 Nisan 2018
foto
İlimiz Yahyalı İlçesi Çubukharmanı Mahallesinde Su Baskını Afetine maruz kalan alanlarda DSİ 12. Bölge Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz teknik personeli ile bölgede incelemeler yapılmıştır. Yapılan incelemler sonucunda dere yatağı taşkın sınırı içerisinde kalan yapılar ve afetzedelerin tespitine yönelik çalışmalar yerinde yapılmıştır.
[Devamı]
Çukura Düşen İnşaat İşçisi Kurtarıldı. 02 Nisan 2018
foto
İlimiz Melikgazi İlçesi Erenköy Mahallesi Zeynep Sokakta bir inşaatta çalışan işçinin çukura düşerek mahsur kaldığı bilgisi 112 çağrı merkezinden 122 Afad çağrı merkezimize bildirildi. Nöbetçi Arama Kurtarma Ekibimiz gerekli hazırlıklarını tamamlayarak saat 10:00' olay yerine intikal için harekete geçti. Olay yerinde yapılan ilk inceleme neticesinde Adem AYAYDIN (53) isimli şahsın çalıştığı inşaatta bulunan yaklaşık 4 metre derinliğinde çukura düşerek yaralandığı tespit edildi.
[Devamı]
Kapuzbaşı Şelalesinde Aşırı Yağış Sele Dönüştü 30 Mart 2018
foto
İlimiz Yahyalı İlçesi Büyükçakır Mahallesinde meydana gelen aşırı yağışın sele dönüşmesi sonucu Güney Şelale mevkiinde pansiyon işletmeciliği yapan Dursun BAŞTÜRK ve Eşi Raziye BAŞTÜRK'ün bulundukları binada mahsur kaldıkları bilgisi 156 Jandarma Çağrı Merkezi tarafından 122 Afad Çağrı Merkezimize bildirildi.
[Devamı]
Yaman Dede Kız İ.H.L. Yurt Binasında Tahliye Tatbikatı 27 Mart 2018
foto
Yaman Dede Kız İmam Hatip Lisesi Yatılı Pansiyonunda Müdürlüğümüz Ekipleri (2 Kurtarma aracı 10 Personel) Koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)(1 Ambulans, 1 kurtarma aracı 8 personel), Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ekiplerinin (2 itfaiye aracı 10 personel) katılımıyla yangın ve tahliye tatbikatı icra edilmiş, 80'e yakın kız öğrencinin güvenli şekilde yurt binasını tahliyesi sağlanmıştır.
[Devamı]
Özel Güvenlik Personeline Temel Afet Bilinci ve Şüpheli Posta Eğitimi 27 Mart 2018
foto
İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda ülke genelinde görev yapan özel güvenlik görevlilerinin hizmet kalitesinin artırılması amacı ile Etkili İletişim, Genel Kollukla İlişkiler, Aidiyet Duygusunun Geliştirilmesi, Güvenlik Tedbirleri, Özel Güvenlik Hukuku eğitimleri yanında eğitim programına, Temel Afet Bilinci İlk 72 saat eğitiminin de dahil edilmesi üzerine, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda, İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 12-17 Mart tarihleri arasında 3500 özel güvenlik personeline, Müdürlüğümüzden görevlendirilen personel tarafından Temel Afet Bilinci , İlk 72 saat konulu eğitim programı ve KBRN farkındalığı sağlamak üzere şüpheli posta eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1112131415